بیمارستان امام رضا (ع) در چالوس توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران ساخته و افتتاح شد

بیمارستان امام رضا (ع) در چالوس توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران

با حضور سردار دریادار علی فدوی فرمانده سپه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و لشگری و مدیران استانی و شهرستانی، بیمارستان امام رضا (ع) چالوس به بهره‌برداری رسید.

این بیمارستان ۳۲ تختخوابی با اعتباری بیش از ۴۶ میلیارد تومان توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته و در میدان معلم شهر چالوس واقع شده است.

بیمارستان امام رضا (ع) چالوس دارای ۴ اتاق عمل و بخش‌های ویژه مردان و زنان است، علاوه بر این وجود کلینیک تخصصی از دیگر امکانات این بیمارستان است.

 رونمایی از پرچم امام رضا (ع) با حضور خانواده شهید مدافع حرم حسین بواس از حاشیه‌های بهره‌برداری از این بیمارستان بود.
ˈغلامرضا علیزاده ثابتی ˈ رییس بیمارستان امام رضا (ع) نیروی دریایی سپاه  درگفت وگوبا خبرنگارایرنا ، پیشتر گفته بود : با پیگیری های به عمل آمده و رایزنی های صورت گرفته طی سه سال گذشته تاکنون ازسوی مسوولان نهادهای مرتبط سرانجام وزارت بهداشت و درمان با ارتقای این مرکز درمانی موافقت کرد.
وی با اشاره به این که همه زیرساخت ها و بسترهای لازم برای بیمارستان شدن این مرکز درمانی غرب مازندران فراهم است ، برلزوم همکاری بیش از پیش مسوولان نهادهای مرتبط درجهت تحقق زودهنگام این مهم در منطقه تاکید کرد.
رییس درمانگاه نیروی دریایی سپاه چالوس شمارپزشکان مشغول فعالیت دراین مرکز درمانی را ۷۰ نفر اعلام کرد و گفت : از این مجموع تعداد ۶۵ پزشک متخصص و بقیه فوق تخصص هستند.
علیزاده ثابتی ،رادیولوژی ، بینایی سنجی ، دندانپزشکی ، جراحی ، آندوسکوبی ، اورژانس و آزمایشگاه را از جمله بخش های این مرکز درمانی در شهرستان معرفی کرد.
وی اظهارامیدواری کرد با ارتقای این مرکز درمانی به بیمارستان شاهد تحولات چشمگیری دربخش درمانی و جراحی بویژه انجام همه نوع عمل های جراحی سنگین در این منطقه باشیم.
شهرستان چالوس با جمعیت دستکم ۱۳۰ هزار نفرواقع درغرب مازندران سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگراست.
مظفر علیزاده رییس پیشین این بیمارستان ، سال ۱۳۸۷ در گفتگو با خبرنگار فارس در چالوس ضمن بیان نیاز مردم غرب مازندران به ارتقای درمانگاه امام رضا (ع) به بیمارستان گفته بود :
این مرکز در بین درمانگاه‌ها و مراکز جراحی سپاه در سراسر کشور از نظر تعداد پذیرش‌شدگان بیماران نیروهای مسلح و مردم عادی در سه سال متوالی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
از بین درمانگاه‌های نیروهای مسلح در سه استان شمالی نیز این مرکز جراحی از نظر تعداد پذیرش نیروهای مسلح و مردم عادی رتبه نخست را داراست.
در هشت‌ ماهه سال‌جاری ۴۱ هزار و ۸۲۹ نفر در این مرکز پذیرش شدند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد خوبی داشته است.
این مرکز تنها مرکز غرب مازندران است که با ۶۵ پزشک در رشته‌های تخصصی و چهار پزشک در رشته فوق تخصص فعالیت می‌کند.
این مرکز از نظر تجهیزات پزشکی نیز دارای دستگاه سی آرم، لاپاراسکوپ، آرتوسکوپ بوده و تنها مرکزی است که دارای هولتر مونوتورنیگ است.
یکی از فعالیت‌های خوب این درمانگاه در سال‌جاری دریافت مصوب هزینه‌های رایگان عمل جراحی نیروهای مسلح در این درمانگاه از هیئت دولت بوده است.
امکاناتی که در این مرکز وجود دارد در حد بیمارستان است و معاونت بهداشت درمان سپاه نیز در حال پیگیری است که امیدواریم در اوایل سال ۸۸ شاهد بیمارستان شدن این درمانگاه باشیم.
تمام جراحی‌هایی که در این مرکز انجام می‌شود با تکنیک‌های پزشکی روز صورت می‌پذیرد و با توجه به فقر درمانی در غرب مازندران نیاز است تا این مرکز به بیمارستان تبدیل شود.
۵۰ درصد از مراجعه کنندگان این مرکز مردم عادی هستند و امکانات و تجهیزات پزشکی و احساس امنیت مردم در مجموعه سپاه از عوامل این استقبال است.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*