سردار فدوی : در پی این هستیم در همه جا از شمال تا جنوب بتوانیم مراکز درمانی را برای رفع نیازمندی‌های هم‌وطنان ایجاد کنیم

سردار فدوی

دریادار پاسدار علی فدوی در مراسم افتتاحیه بیمارستان امام رضا (ع) این شهرستان که با حضور مسؤولان لشکری و کشوری، مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، با اشاره به اینکه در آستانه اربعین حسینی هستیم، اظهار کرد: در سراسر جهان اسلام دل‌ها و به‌دنبال آن گام‌های میلیون‌ها استان به‌سوی کربلا روانه است و هر روز این جریان در کشور بیشتر می‌شود.

 به گزارش ندسانا به نقل از خبرگزاری فارس از چالوس،  وی با اشاره به برکاتی که امام حسین (ع) در زندگی مشتاقان ایجاد می‌کند دل‌های آنها از روی میل باطنی به‌ سمت کربلا روانه شده و حتی افرادی‌ که زنجیرهایی بر پاهایشان بسته است به‌صورت ناخواسته دلهاشان با امام حسین (ع) و سرزمین کربلا معطوف و متجلی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مصادیقی که بر سپاه انتقاد وجود دارد تلاش در جهت اقداماتی است که به‌ظاهر از اقدامات ذاتی محسوب نشده ولی در کشور به‌عنوان تکلیف ذاتی محسوب می‌شود، افزود: اما برخی از تکالیف در سپاه به‌نوعی به‌مثابه و به‌شکلی که واجب است نگاه می‌شود که در واقع به‌عنوان شغل نیست بلکه به‌عنوان تکلیف است.

این مسؤول با بیان اینکه در تکلیف‌هایی که فرض می‌شود جنس آن متفاوت است، خاطر‌نشان کرد: وجود مراکز درمانی یکی از این وجوهات است که در سپاه به آن توجه شده است.

فدوی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از توجه نیرو دریایی سپاه در سواحل و جزایر جنوب معطوف است، اظهار کرد: همچنان وقتی مصداقی برای محرومیت عدم توسعه در هر مجلسی زده شود استان‌های جنوبی کشور مورد توجه بوده و بیشتر اقدامات عملیاتی و مدرسه و … در جنوب صورت می‌گیرد اما در شمال هم جغرافیای نیرو دریایی سپاه در کل کشور گسترش یافته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه نیرو دریایی سپاه امام خمینی (ره) در زیبا کنار و پایگاه شمال در دریای مازندران سبب توجه به جغرافیای شمال کشور  شده است، افزود: یکی از مراکز درمانی موفق در شمال درمانگاه امام رضا (ع) بود که از سال‌ها پیش تلاش شد تا به بیمارستان تبدیل شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتقاد از اینکه این پروژه در شمال کشور با وجود اینکه باید با شوق و سرعت بالا انجام شود اما گاهی اوقات در اجرای آن وقفه ایجاد می‌شود، اظهار کرد: ما نیز پیروی از مقررات و استانداردها را قبول داریم اما باید توجه به‌صورت مساوات اعمال شود که موانع امروز برطرف شد و احداث بیمارستان امام رضا (ع) در دستور کار قرار گرفت.

این مسؤول به نام‌گذاری این بیمارستان با عنوان امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: امروز به برکت نام امام رضا (ع) بیماران باید به مثابه زائران تلقی شوند و مورد تکریم و احترام قرار گیرند.

فدوی با بیان اینکه مرکز موجود یکی از مراکز درمانی سپاه است که اقبال عمومی خوبی را در بر دارد، یادآور شد: امیدواریم در حالت بیمارستانی نیز مشتاقان احساس امنیت و راحتی کنند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۵۰ درصد خدمات که در بخش‌های مختلف درمانی و بیمارستانی ویژه افراد غیر نیروهای مسلح نیز می‌شود، افزود: در کلیت سپاه هم همین حالت وجود دارد و سپاه وظیفه خود می‌داند نیاز مردم را برطرف کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وجود مراکزی مانند بیمارستان و … یک طمأنینه‌ای برای پاسدارانی است که مأموریت بزرگی در پاسداری از انقلاب اسلامی عهده‌دار هستند، اظهار کرد: به‌واسطه وجود سپاه مقتدر در  کشور است که امریکایی‌ها نه تنها به اقتدار جمهوری اسلامی ایران اذعان دارند بلکه دائم از آن نگران هستند.

این مسؤول با بیان اینکه امروز سپاه کشور آنچه که از یک پاسدار و کشور مسلمان انتظار می‌رفت را به منصه ظهور گذاشت، افزود: یکی از عواملی که سبب اطمینان قلب و آرامش این افراد می‌شود این‌ است که نیازهای خانواده‌های آنها در پشت جبهه برآورده شود و این نیاز با وجود بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به وجود آمده رفع می‌شود.

فدوی با تأکید بر اینکه در پی این هستیم در همه جا از شمال تا جنوب بتوانیم این مراکز را برای رفع نیازمندی‌های هم‌وطنان ایجاد کنیم، گفت: هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر تفکر انقلاب اسلامی و جوان اسلامی با مستکبرترین دشمنی که بشر به یاد دارد می‌جنگد و در هر جایی که نفس انقلاب و پاسداران انقلاب رسیده همان‌طور عمل می‌شود که در مرکزیت انقلاب انجام شد و وعده خداوند حتمی است که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*