سردار فدوی:با توسعه و گسترش خدمات بهداشتی و پیشگیرانه، احدی از افراد جامعه گرفتار بیماری نشده و محتاج مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی نشوند

سردار-فدوی

با حضور دریادار علی فدوی و حجت الاسلام صداقت و جمع دیگری از فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه، درمانگاه شهید روحی در بندرعباس افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

سردار علی فدوی پیش ازظهر شنبه در آیین افتتاح این مجموعه خدماتی و درمانی از اجرا، توسعه و تکمیل پروژه های درمانی نیروی دریایی در استان های ساحلی در سال ۱۳۹۶ خبر داد و در عین حال اظهار امیدواری کرد که با توسعه و گسترش خدمات بهداشتی و پیشگیرانه، احدی از افراد جامعه گرفتار بیماری نشده و محتاج مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی نشوند و روز به روز شاهد گسترش و تقویت سلامت و تندرستی در میان مردم باشیم.

درمانگاه شهید روحی نیروی دریایی سپاه در بندرعباس افتتاح شد

به گزارش ندسانا به نقل از خبرگزاری مهر فرمانده نیروی دریایی سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، از مسئولان امور درمانی خواست که راهبرد آنان تمرکز زدایی از خدمات درمانی و توسعه آن به نقاط مختلف کشور باشد به گونه ای که بیماران مجبور نباشند برای دریافت این خدمات به پایتخت و یا صرفا شهرهای بزرگ مراجعه کنند.

سردار موسوی جزایری فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه نیز طی سخنانی در این مراسم با اشاره به هزینه نزدیک به ۳میلیارد تومانی ساخت و تجهیز این درمانگاه، از فعال سازی و ظرفیت سازی برای ارائه خدمات در ۵ بخش اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی و داروخانه خبر داد.

علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه

این مجموعه پس از توافق بهداری ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه، به اهتمام فرماندهی بهداری نیروی دریایی سپاه و مهندسی این نیرو در محوطه ای بالغ بر ۴۳۰۰ متر و منطبق با سطح کیفی الف سازمان علوم پزشکی، با سازه بتونی ساخته  شده و با تجهیز به امکانات عمدتا تولید داخل، آماده خدمت رسانی شده است.

بخش اورژانس این درمانگاه در دو واحد مجزا برای خواهران و برادران، مجهز به چندین تخت تحت نظر و سی پی آر و همچنین دو واحد جداگانه تزریقات خواهران و برادران می باشد.

آزمایشگاه راه اندازی شده در این درمانگاه نیز از امکانات لازم برای انجام همه آزمایش های روتین برخوردار است. بخش رادیولوژی درمانگاه تازه افتتاح شده شهید روحی بندرعباس مجهز به رادیولوژی دیجیتال با قابلیت گراف برداری در همه ابعاد است.

دندانپزشکی این درمانگاه با بهره گیری از کادر تخصصی، ادوات و یونیت مجهز دندانپزشکی و گراف دندانی، آماده ارائه خدمات دندانی به مراجعه کنندگان است. در بخش داروخانه این درمانگاه نیز مراجعه کنندگان به همه انواع داروهایی که در عموم داروخانه ها و مراکز بیمارستانی و درمانی استان هرمزگان وجود دارد، دسترسی دارند.

گفتنی است، این مجموعه خدماتی و درمانی با نام «شهید حبیب روحی» نامگذاری شده است. «شهید روحی» از جمله رزمندگان تیپ تکاوران امام سجاد علیه السلام نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در آذرماه سال ۱۳۹۴ در جنوب غربی حلب سوریه به درجه شهادت نائل آمد.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*