سردار فدوی : در موضوع شناورهای تندرو، ما با سرعت ۲۰نات آغاز کردیم، اما در طی این سال‌ها به سرعت‌های بسیار بالاتر رسیده‌ایم.

سردار فدوی

پنجمین همایش ملی شناورهای تندرو توسط انجمن علمی پژوهشی دریایی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر و سازمان صنایع دریایی و با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولین، پژوهشگران و مدیران شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد.

به گزارش ندسانا به نقل از سپاه‌نیوز،  دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در آئین اختتامیه این همایش، ماهیت دعوای ایران و آمریکا را حق و باطلی توصیف و تصریح کرد: تا زمانی که جبهه حق بر آرمان‌ها و اهداف خود پافشاری کرده و باطل بر روال غلط خود باشد، این تقابل پایان نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه تا وقتی حق و باطل وجود دارند، تهدید برای جبهه حق نیز وجود دارد، گفت: به همین دلیل در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب روند ارتقای توان دفاعی ما همواره ادامه داشته و به فضل الهی توان بازدارندگی امروز ما به هیچ‌وجه قابل قیاس با گذشته نیست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: ایجاد قدرت بازدارندگی ما به گونه‌ای بوده است که آمریکایی‌ها از مدتی پیش اعلام کردند که به دنبال ایجاد توانی هستند که در برابر ایران بازدارنده باشد.

سردار فدوی افزود: اذعان به توان بازدارنده ایران کلامی نیست که از زبان یک انسان عادی جاری شود، بلکه وزیردفاع وقت آمریکا این سخن را بیان کرده است.

وی تأکید کرد: در موضوع شناورهای تندرو، ما در سال‌های ۶۵ و ۶۶ کار خود را با سرعت ۲۰نات آغاز کردیم، اما در طی این سال‌ها با همت و کار جهادی صورت گرفته به سرعت‌های بسیار بالاتر رسیده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از شناور بالگردبر شهید ناظری به عنوان شناوری بومی با قابلیت‌های عملیاتی و ویژگی‌های کاربردی و قابلیت دریانوردی بالا یاد کرد و گفت: این شناور در سازمان جهاد خودکفایی طراحی و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل نیروهای جوان خلاق و صاحب ایده‌های نو ساخته شده است.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد: ما در یک مسابقه پرسرعت با دشمن قرار داریم که توقف‌پذیر نیست و برای تحقق اهدافمان باید راه‌های میان بر را پیدا کرده و طی کنیم که بحمدالله در بسیاری از روندها این مسیر را دنبال کرده و جلو افتاده‌ایم.

پنجمین همایش ملی شناورهای تندرو  با هدف تبادل دانش و تجربیات پژوهشگران، صنعتگران و کاربران در حوزه شناورهای تندرو، تبیین راهبردها، رویکردها و مدل‌های کسب و کار در حوزه شناورهای تندرو و کمک به ارتقای سطح دانش و فناوری مرتبط با حوزه شناورهای تندرو در ۴ محور “راهبردی”، “تاکتیکی”، “تکنیکی” و “ایده‌پردازی” به انجام رسید.

در این همایش از میان  ۲۰۴ اثر  ارسال شده به دبیرخانه ، پس از انجام مراحل داوری ۱۲۹ مقاله در کمیته علمی مورد پذیرش قرار گرفت.

در پایان این مراسم از چند جلد کتاب همایش رونمایی و برگزیدگان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شدند.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*