حماسه عملیات بیت‌المقدس نگین درخشانی در تاریخ تابناک ۸ سال دفاع مقدس است

آزادسازی خرمشهر نیروی دریایی سپاه

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: نیروی دریایی سپاه بر آب‌راه خلیج فارس اشراف کامل اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی دارد و همواره سعی و تلاش برای ارتقاء امنیت پایدار در منطقه استراتژیک خلیج فارس است.رزمجو

به گزارش ندسانا به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار علی رزمجو پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات بیت‌المقدس، حضور یکپارچه مردم همیشه در صحنه را در انتخابات ۲۹ اردیبهشت مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی  ملت ایران با حضور گسترده، حماسه سترگی خلق کردند.

وی با تبریک به رئیس جمهور منتخب ملت ایران افزود: ملت ایران با حضور حماسی خود در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، وفاداری خود را به انقلاب اسلامی، آرمان‌های امام(ره)، شهدای گرانقدر و رهبر معظم انقلاب اسلامی ثابت کردند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با گرامیداشت سی‌وپنجمین سالگرد آزادسازی خرمشهر، حماسه عملیات بیت‌المقدس را نگین درخشانی در تاریخ تابناک ۸ سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: رزمندگان و نیروهای مسلح پرتوان ایران اسلامی، با داشتن وحدت و همدلی با اراده خلل ناپذیر خود با آزاد سازی خرمشهر عزیز، عزت و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

سردار رزمجو با بیان اینکه عملیات فتح خرمشهر دارای جایگاه ویژه‌ای بین عملیات‌های ۸ سال دفاع مقدس دارد افزود: در سلسله عملیات‌های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس، عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد دارای جایگاه مهم و ویژه‌ای است.

وی با بیان اینکه در عملیات بیت‌المقدس شش‌هزار کیلومترمربع از سرزمین‌های تصرفی ایران اسلامی از دست دشمن بعثی آزاد شد خاطر نشان کرد: این عملیات در سه مرحله از ۱۰ خرداد سال ۱۳۶۱ آغاز شد که پس از ۲۵ روز بخش وسیعی از سرزمین‌های تصرفی از دست دشمن آزاد شد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران بیان کرد: عملیات بیت‌المقدس دستاوردهای برجسته‌ای از جمله آزادسازی خرمشهر، هویزه، پادگان حمید و بخش عظیمی از سرزمین‌های تصرفی دیگر از دست دشمن بعثی شد.

سردار رزمجو، وادار کردن کشورهای منطقه و جهان به واکنش را از دیگر دستاوردهای عملیات فتح خرمشهر دانست و افزود: کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای، واکنش متعددی در راستای پیروزی رزمندگان اسلام در صحنه جهانی انجام دادند و سکوتی که در جهان حاکم بود شکستند.

وی با بیان اینکه دو راهکار اساسی در قرارگاه عملیاتی فتح خرمشهر انجام شد گفت: تثبیت مواضع دفاعی و دورکردن آتش سلاح‌های سنگین دشمن رژیم بعثی عراق در مواضع خودی و  مهلت ندادن به دشمن برای سازماندهی مجدد از جمله راهکارهای اساسی قرارگاه عملیاتی در فتح خرمشهر بود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برنامه‌های مهمی در استان بوشهر برگزار می‌شود تصریح کرد: به مناسبت سالروز عملیات بیت‌المقدس مراسمی در تمامی رده‌های منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، نیروهای مسلح، ادارات و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

سردار رزمجو از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در استان بوشهر خبرداد و گفت: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با حضور خانواده معظم شهداء و رزمندگان، نیروهای  مسلح مستقر در مرکز استان بوشهر، اعضای شورای تامین، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و فرماندهای نیروهای مسلح  برگزار می‌شود.

وی، غبارروبی و گل‌گذاری بر روی قبور مطهر شهداء را از دیگر برنامه‌های سالروز فتح خرمشهر در استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد:  حضور حماسی کارکنان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و  نیروهای مسلح مستقر در استان بوشهر در مراسم وحدت بخش نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این روز است.

سردار رزمجو با بیان اینکه آموزه‌های حماسه سوم خرداد در رزمندگان جوان متبلور است افزود: حماسه آفرینان سوم خرداد و جوانان امروز با فراگیری آموزه‌های عملیات رزمندگان فتح خرمشهر، در عرصه‌های مختلف، آمادگی لازم برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی دارند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، از افزایش توانمندی نیروی دریایی سپاه در عرصه دفاعی و بازدارندگی  خبرداد و تاکید کرد:توانمندی دفاعی و بازدارندگی نیروی دریایی سپاه پاسداران در ایجاد امنیت پایدار خلیج فارس در بخش‌های نیروهای انسانی تخصصی و امکانات تجهیزاتی افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه بر آب‌راه خلیج فارس اشراف کامل اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی دارد تاکید کرد: همواره سعی و تلاش برای ارتقاء امنیت پایدار در منطقه استراتژیک خلیج فارس است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، انجام رزمایش‌ها و تمرینات در منطقه خلیج فارس را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: انجام رزمایش و تمرینات برای افزایش آمادگی با هدف ارتقاء توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران از برنامه‌های مهم این نیرو است.

سردار رزمجو با اشاره به ارتقاء توانمندی ایران اسلامی افزود: امروز توانمندی نظام اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف دفاعی، ایثارگری، فداکاری، علمی، فناوری، تجهیزات نظامی که در حال پیشرفت است غیر قابل مقایسه به دهه نخست انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه حضور بیگانگان در خلیج فارس یک صحنه ناامنی ایجاد کرده گفت: شرایط کنونی خلیج فارس اکنون یک شرایز نسبتا مناسبی است اگر چه حضور بیگانگان در منطقه استراتژیک خلیج فارس یک صحنه ناامنی ایجاد کرده است.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*