ضعف ارتش آمریکا در برابر قایق های تندروی سپاه ثابت شد

قایق های ایرانی به ناو آمریکایی نزدیک شدند
طی روزهای گذشته ناوشکن USS Nitze متعلق به نیروی دریایی آمریکا با ظرفیت ۳۰ افسر و ۳۵۰ ملوان و توانایی شلیک موشک‌های هدایت شونده هنگام عبور از تنگه‌ هرمز با هشدار قدرتمندانه چهار قایق‌ تندروی نیروی دریایی سپاه پاسداران که تا ۲۷۰ متری این ناو پیش‌روی کرده بودند مواجه شد که مقامات آمریکایی این وضعیت را خطرناک و آزاردهنده توصیف کردند.

رسانه‌های خبری به انتشار گسترده این خبر پرداختند.
وب سایت آمریکایی یو اس نیوز در گزارشی نوشت: ایران ثابت کرد که آمریکا در مواجهه و برخورد‌های خود در خلیج فارس همچنان ضعف دارد.
به گزارش جام، این وب سایت آمریکایی افزود: «ایران همچنان مشخص نیست که چه منظوری از این اقدام داشته است، اما چیزی که مشخص است این است که آمریکا در خلیج فارس ضعف‌هایی را دارد. ایران با این اقدام پیام بسیار محکمی را به بسیاری از کشور‌ها ارسال کرد و نشان داد در زمینه نظامی بسیار جدی است.
 سیگنال‌های سپاه
«اندیشکده واشنگتن» در تحلیلی پیرامون رخداد اخیر در خلیج فارس بین چند قایق نیروی دریایی  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ناو آمریکا نوشت: سپاه ایران به‌طور محتمل چنین اقدامی را به عنوان پیامی به رقبا ادامه می‌دهد تا به اهداف خود برسد پس واشنگتن نیز باید هوشیارتر بوده و در پی مجاری ارتباطی رسمی برای مواقع ضروری باشد.
این اندیشکده نوشت: تنگه هرمز دوباره شاهد مواجهه کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و قایق‌های تندرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، اقدامی که ناظران را در حدس و گمان پیرامون علت اقدام‌های ایرانی‌ها قرار داده است. رخدادهای چند باره به وقوع پیوسته در هفته گذشته خطر پیش‌بینی محاسبه اشتباه در این منطقه در جهان را شدت بخشیده است.
به‌رغم توافق هسته‌ای تنش ایران و آمریکا همچنان زیاد است

وبگاه آمریکایی «استارز‌اند استرایپس» نیز در تحلیلی نوشت: برخی تحلیلگران این اتفاق ‌را تمرین شیوه هجوم انبوه قایق‌های تندروی ایران  برای حملات موثرتر و سنگین‌تر به کشتی‌های جنگی آمریکایی عنوان داشتند. از سویی آخرین حادثه رخ داده نشان می‌دهد که تنش بین ایران و آمریکا با وجود توافق هسته‌ای همچنان در درجه بالایی قرار دارد.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*